Маркъс Рашфорд Нетна стойност: Wiki, женен, семейство, сватба, заплата, братя и сестри

Биография на Маркъс Рашфорд Wiki

Маркъс Рашфорд е роден на 31 октомври 1997 г. в Wythenshawe, Манчестър, Англия, и е известен като футболист (футболен) играч, който играе за известния отбор на английската Висша лига (EPL) Манчестър Юнайтед.

И така, колко богат е Маркъс Рашфорд към началото на 2018 г.? Според авторитетни източници този футболист има нетна стойност от 91 милиона долара, като богатството му е натрупано от тригодишната му старша кариера в споменатата сфера.

Маркъс Рашфорд Нетна стойност 91 милиона долара

Съобщава се, че Рашфорд се интересува от футбол от ранна възраст, а на петгодишна възраст започва да играе за Флетчър Мос Рейнджърс. Две години по-късно той стана член на академичната система на Манчестър Юнайтед и напредна през възрастовите отбори, докато през 2015 г. не беше на скамейката на първия отбор, а през 2016 г. беше допълнение към Манчестър Юнайтед, играейки за тях в Лига Европа на УЕФА в 32nd кръг срещу Midtjylland. Рашфорд започна да играе на позицията на Антъни Марсиал, след като Марсиал беше контузен по време на загрявка, и започна да постига добри резултати от самото начало, като в дебютния си мач отбеляза два гола, което беше значително допълнение към неговия отбор, който спечели с 5 – 1 резултат; представянето му го направи най-младият голмайстор в европейското състезание. Маркъс продължи да участва във Висшата лига в мач срещу Арсенал, като отбеляза отново два гола – и също така осигури асистенция за своя отбор по време на този мач – и стана третият най-млад голмайстор за Юнайтед във Висшата лига. През март 2016 г. той направи още едно забележително представяне, като отбеляза единствения гол в дербито на Манчестър, като на 18 години стана най-младият голмайстор в дербито на Манчестър в ерата на Висшата лига. Постигайки невероятни резултати, той завърши сезон 2015-16, като беше награден с Джими Мърфи Млад играч на годината, така че договорът на Рашфорд с Манчестър Юнайтед беше удължен до 2020 г., което значително увеличи нетната му стойност.

От сезон 2016-17 Маркус получи номер 19 от Жозе Моуриньо, новият мениджър на отбора. Той отбеляза първия си гол през август 2016 г. в мач срещу Хъл Сити. През следващия месец той отбеляза още три гола в мачове срещу Уотфорд, Нортхемптън Таун и Лестър Сити. През февруари той спечели третия си трофей и беше заместник в 77-та минута в мача срещу Саутхемптън, последван от ключов гол в 107-тети минута от мача срещу Андерлехт. Като цяло Рашфорд имаше още един успешен сезон.

През сезон 2017-18 той дебютира през август в мач срещу Реал Мадрид, в който отборът му загуби с 2 -1. В края на декември Манчестър Юнайтед игра срещу Бърнли и Маркъс прекара 90 минути на терена, но мачът в крайна сметка завърши с равенство 2:2. В началото на 2018 г. той прекара 10 минути на терена, в мач срещу Строук и по-късно отбеляза един гол в мач срещу Йовил. Със сигурност може да се каже, че упоритата работа се отплати за този млад футболист, тъй като неговите умения и усилия се признават постоянно.

В личния си живот Маркъс не споделя много информация по тази тема – все още дори няма слухове за романтични връзки! Той е активен в социалните медии като Twitter и Instagram и е следван от 860 000 души в първата и над четири милиона във втората.